آخرین مطالب
کد مطلب: 13755
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 آبان 1399
توسط نشر بین‌المللی «دیواین‌ آرت» در کشور انگلستان منتشر شد:

آلبوم پاییز پارسی به روایت نوازنده ایرلندی

آلبوم پاییز پارسی به روایت نوازنده ایرلندی
اخبار > ایران  - آلبوم موسیقی «پاییز پارسی» اثر مشترک دو موسیقیدان ایرانی از دو نسل و نوازندگی یک موسیقیدان ایرلندی، بصورت بین‌المللی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو به نقل از ایرنا، آلبوم پاییز پارسی اثر مشترک هرمز فرهت و امیرمهیار تفرشی پور به‌تازگی توسط نشر بین‌المللی «دیواین‌ آرت» در کشور انگلستان منتشر شد. پرفسور هرمز فرهت آهنگساز و مدرس شناخته‌شده دانشگاه و اتنوموزیکولوگ برجسته ایرانی و امیرمهیار تفرشی پور آهنگساز خوش‌فکری که با ایده‌های خویش آثاری را در کنار بزرگان آهنگسازی به انجام رسانده است هنرمندان خالق ین اثر هستند.

این آلبوم به دلیل انتشار اولین اثر آهنگسازی شده پرفسور هرمز فرهت، با نام توکاتا که بر اساس تم کریشیم گیلکی آشنای علاقه‌مندان این حوزه است و همچنین سونات‌های پیانوی این آهنگساز که پس از سال‌ها و برای نخستین بار منتشرشده است، اهمیت افزوده‌ای دارد.

در بخش دیگر این آلبوم قطعات امیرمهیار تفرشی پور آهنگساز معاصر ایرانی قرار دارد که شامل چهار اثر برای پیانو است که متأثر از فرهنگ ایران با نام‌های یسنا، جشن در پاسارگاد، پندار و شب‌آهنگ ارائه شده است.

همکاری پیانیست بین‌المللی

نوازندگی همه این آثار توسط مری دوالا پیانیست برجسته ایرلندی اجراشده و در سالن کنسرت مدرسه موسیقی منوهین انگلستان ضبط‌شده است. در حال حاضر این شرکت معتبر نشر موسیقی در حال آماده‌سازی و انتشار تمامی نت‌های این آثار است که به‌زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است شرکت دیواین آرت در سال گذشته نیز اثری مشترک با نام فراغی از استاد فوزیه مجد و امیرمهیار تفرشی پور را منتشر کرده بود.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+2