آخرین مطالب
کد مطلب: 13622
تاریخ انتشار: شنبه 26 مهر 1399
مدیر برنامه‌ای انستیتو مطالعات آسیایی اروپا تشریح کرد:

علل پذیرش ازبکستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل

علل پذیرش ازبکستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل
اخبار > ازبکستان  - مدیر انستیتو مطالعات آسیایی اروپا گفت: عضویت ازبکستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اعتراف جهانی به تلاش‌های این کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «آلبرتو ترکسترا» مدیر برنامه‌ای انستیتو مطالعات آسیایی اروپا گفت: انتخاب ازبکستان به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اعتراف جهانی به تلاش‌های این کشور است.

این کارشناس اروپایی اظهار داشت: ورود نخستین بار ازبکستان به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نتیجه کارهای دائم مقامات ازبکستان در سال‌های اخیر برای تحکیم پایه‌های قانونی حمایت از حقوق بشر در این کشور و همچنین توجه به حقوق جوانان و زنان است.

البرتو ترکسترا افزود: این همچنین نتیجه استراتژی ملی در زمینه حقوق بشر که توسط «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور در سال جاری میلادی تصویب شده و برای بهبود تلاش‌های کشور در حمایت و پیشبرد حقوق بشر شهروندان خود معطوف شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: انتخاب ازبکستان به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین اعتراف به دستاوردهای به دست آمده در ریشه کنی کار کودکان و اجبار در برداشت پنبه است.

این کارشناس اروپایی یادآوری کرد: علاوه بر این، در سال‌های اخیر ازبکستان ضمن برگزاری همایشات بزرگ مبنی بر حقوق بشر مانند همایش حقوق بشر آسیایی در سال 2018 میلادی در شهر سمرقند و همایش 2 روزه مبنی بر حقوق جوانان- همایش حقوق بشر سمرقند در ماه آگوست سال 2020 میلادی تجربیات بسیاری اندوخته است.

ترکسترا تاکید کرد: انتخاب ازبکستان به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نشان از اقدامات پایدار و موثر در زمینه حقوق بشر و تلاش‌های آنان در این مسیر چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور است.

این کارشناس اروپایی در پایان اظهار داشت: این تجربه مسلما به ازبکستان کمک می‌کند تا حقوق بشر را در تمام زمینه‌های سیاست داخلی و خارجی خود در نظر بگیرد. در این مدت 3 ساله به ازبکستان امیدهای بزرگی بسته است. اما اطمینان داریم که ازبکستان تمام تلاش خود را به کار خواهد برد.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-3