آخرین مطالب
کد مطلب: 13589
تاریخ انتشار: دوشنبه 21 مهر 1399
با حضور رئیس جمهور ترکمنستان انجام شد:

افتتاح مراکز پزشکی جدید در عشق آباد

افتتاح مراکز پزشکی جدید در عشق آباد
اخبار > ترکمنستان  - رئیس جمهور ترکمنستان یک مرکز سوختگی بین المللی و درمانی در عشق آباد را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «قربانقلی بردی محمداف» مرکز سوختگی بین المللی و درمانی در عشق آباد را افتتاح کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان در مراسم افتتاحیه این مراکز تأکید کرد: قانون اساسی ترکمنستان هر فرد را ارزشمندترین سرمایه دولت و کشور تلقی می‌کند.

وی افزود: به منظور تامین سلامتی کشور بیمارستان‌ها، خانه‌های بهداشت، مراکز تشخیصی، آسایشگاه‌ها و شرکت‌های صنعت پزشکی در حال ساخت است.

بردی محمد اف خاطر نشان کرد: سیاست «درهای باز» ترکمنستان در زمینه مراقبت‌های بهداشتی اجازه گسترش همکاری با آلمان، اتریش، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، کره، روسیه، ترکیه و سایر کشورها را داده است.

بردی محمداف گفت: مرکز سوختگی بین المللی که در پایتخت احداث شده نمونه بارز دیگری از توجه ما به سلامتی مردم است.

مرکز سوختگی مذکور در 5 طبقه توسط یک شرکت ترکی ساخته شده است. این بیمارستان 130 تختخوابی شامل 20 تخت اختصاصی کودکان، 80 تخت بزرگسالان و 30 تخت برای بخش جراحی ترمیمی پلاستیک و مراقبت‌های ویژه می‌شود.

همچنین این مرکز پزشکی شامل یک بخش آمبولانس، بخش‌های مشاوره‌ای، تشخیصی و توانبخشی و همچنین بخش‌های آزمایشگاه، آندوسکوپی، ضد عفونی و بستری هستند.

قربانقلی بردی محمداف بار دیگر روز بهداشت و صنعت پزشکی و راه اندازی دو مرکز پزشکی مدرن را به شرکت کنندگان در این مراسم تبریک گفت و برای همه شهروندان کشور سلامتی، طول عمر، سعادت و توفیق آرزو کرد.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+1