آخرین مطالب
کد مطلب: 13566
تاریخ انتشار: دوشنبه 21 مهر 1399
در اول نوامبر سال 2020 برگزار خواهد شد:

مسابقه بین المللی خیریه نیم ماراتون سمرقند

اخبار > ازبکستان  - نیم ماراتون سمرقند، یک مسابقه خیریه است که سالانه توسط بنیاد توسعه فرهنگ و هنر با همکاری وزارت فرهنگ و کمیته دولتی توسعه گردشگری جمهوری ازبکستان و همچنین فرمانداری منطقه سمرقند برگزار می شود.

برگزاری این مسابقه خیریه منجر به جلب توجه عمومی به مسئله فراگیر شدن امکانات فرهنگی و هنری، ترویج سبک زندگی سالم و توسعه گردشگری ورزشی در کشورمان می شود.

موضوع نیم ماراتون امسال مربوط به امکانات افراد مبتلا به اختلال اوتیسم (ASD) و مشکل دسترسی این دسته از افراد به امکانات فرهنگی و هنری است. این رویداد به موضوعات ایجاد یک محیط فراگیر برای افراد مبتلا به اوتیسم و امکان ادغام آنها در زندگی اجتماعی، فرهنگی و عمومی ازبکستان می پردازد. درآمد حاصل از نیم ماراتون سمرقند برای ایجاد یک آتلیه هنری کودکان در یکی از مدارس شبانه روزی کودکان اوتیسم ازبکستان صرف خواهد شد.

با توجه به اقدامات اپیدمیولوژیک در کشور، امسال نیم ماراتون سمرقند در قالب مسابقه مجازی برگزار می شود که به شرکت کنندگان آزادی انتخاب مکان و مسافت در سراسر جهان را می دهد.

یک مسابقه پیاده روی نوردیک و یک مسابقه کودکان به برنامه نیم ماراتون اضافه شده است. نبرد اصلی برای قهرمانی میان باشگاه های دومیدانی کشورها و شهرها رخ خواهد داد.

برنامه های آموزشی و فرهنگی در چارچوب نیم ماراتون سمرقند، به صورت دیجیتال برگزار خواهد شد. نمایندگان انجمن خیریه ملی اوتیسم (انگلیس) سخنرانی های آنلاین برای والدین کودکان اوتیسم برگزار خواهند کرد و و کارشناسان موزه بریتانیا در مورد ابتکار "کاوشگران صبح زود" با جزئیات توضیح خواهند داد. یک دوره مناظرات آنلاین، وبینارها و کلاسهای آموزشی با حمایت از پروژه "محیط دوستانه" (روسیه) برگزار خواهد شد.

وب سایت ما دارای یک برنامه سینمایی است که برای جشنواره فیلم بیت تهیه شده است.

همه از سراسر جهان می توانند برای شرکت در مسابقه آنلاین در وب سایت ذیل ثبت نام نمایند.

www.samarkandhalfmarathon.uz

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8+3