آخرین مطالب
کد مطلب: 13551
تاریخ انتشار: شنبه 19 مهر 1399

افتتاح نمایشگاه هنری در سالگرد زلزله عشق آباد

افتتاح نمایشگاه هنری در سالگرد زلزله عشق آباد
اخبار > ترکمنستان  - نمایشگاهی به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد زلزله عشق آباد در ترکمنستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، نمایشگاهی به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد زلزله عشق آباد در ترکمنستان افتتاح شد. در این نمایشگاه  نقاشی و عکس‌هایی از مبارزه مردم ترکمن با پیامدهای زلزله‌ای به تصویر کشیده شد.

شایان ذکر است که نمایشگاهی به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد زلزله عشق آباد از 6 اکتبر در موزه دولتی پایتخت ترکمنستان دایر است.

نقاشی و عکس‌هایی که در این نمایشگاه گذاشته شده، نشان دهنده مقاومت ساکنان این کشور است که  پس از فاجعه با شجاعت در بازسازی کشور کوشش کردند و داستان زندگی مردمان عشق آباد در سال‌های قبل از جنگ را ارائه می‌دهد.

عکس‌هایی از آنان به طرز معجزه آسایی حفظ شده‌اند و ساختمان‌های قدیمی، ساختمان‌های اداری، پارک‌ها و خیابان‌ها را در خاطرات زنده نگه داشته است و تصویر بی‌نظیر شجاعت ترکمن‌ها را در آن دوران سخت نشان می‌دهد.

برگزار کنندگان نمایشگاه ، آثار باستانی و مردم شناسی را به نمایشگاه اضافه کردند. در این نمایشگاه در کنار فیلم‌ها و روزنامه‌های گذشته، بخشی به عشق آباد مدرن با ساختمان‌های مرمر سفید اختصاص داده شده است.

یاد آوری می‌شود که زمین لرزه 7.3 ریشتری عشق آباد در شب 6 اکتبر 1948 سال میلادی رخ داد که منجر به تخریب کامل شهر و قربانیان بی‌شمار شد.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-2