آخرین مطالب
کد مطلب: 13514
تاریخ انتشار: سه شنبه 15 مهر 1399

گردشگری محور گفتگوی مقامات ازبکستان و روسیه

گردشگری محور گفتگوی مقامات ازبکستان و روسیه
اخبار > ازبکستان  - مقامات ازبکستان و روسیه اعلام کردند در صورت برقراری ارتباطات هوایی بین دو کشور، امکان تبادل گردشگر را بررسی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «الغ بیک عظیم اف» معاون رئیس کمیته دولتی گردشگری ازبکستان و «مایا لامیدزه» مدیر اجرایی اتحادیه اپراتورهای گردشگری روسیه اعلام کردند در صورت برقراری ارتباطات هوایی بین دو کشور، امکان تبادل گردشگر را بررسی می‌کنند.

معاون رئیس کمیته دولتی گردشگری ازبکستان گزارشاتی را مبنی بر اقدامات در دست انجام در این کشور برای کاهش مرحله به مرحله محدودیت‌ها و ایجاد شرایط جهت از سرگیری گردشگری بین المللی در جمهوری در اختیار طرف روسی قرار داد. در این زمینه سیستم امنیت بهداشتی- اپیدمیولوژی برای گردشگران با عنوان «ازبکستان. سفر ایمن تضمین شده است» تنظیم شده است.

مایا لامیدزه اظهار داشت: ازبکستان در روسیه به عنوان یک مقصد گردشگری برای تمام سال تلقی می‌شود. گردشگران روسیه برای سفر به ازبکستان علاقه‌مندی بسیاری دارند و منتظر برقراری پروازهای منظم با این کشور هستند.

طرفین در این دیدار ویدئویی در مورد اجرایی طرح‌های مشترک شرکت‌های گردشگری ازبکستان و روسیه به توافق رسیدند.

گفتنی است، شرکت هواپیمایی «ازبکستان ایرویز» در ماه سپتامبر پروازهای منظم خود را به بلاروس، ترکیه، امارات متحده عربی، قزاقستان و قرقیزستان از سر گرفته است. گفت‌وگوها مبنی بر برقراری پروازها با روسیه ادامه دارد.

روسیه یکی از بزرگ ترین همکاران اقتصادی و بازرگانی ازبکستان است.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از هزار و 828 واحد شرکت مشترک با سرمایه‌گذاری‌ روسیه فعالیت می‌کنند. در ازبکستان نمایندگی 64 شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

در روسیه نیز بیش از 560 شرکت مشترک با سرمایه‌گذاران ازبک در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال 2019 میلادی در سطح 6 میلیارد و 600 میلیون دلار قرار گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال 2018 میلادی 17 درصد بیشتر شده است.

روسیه استقلال این کشور را در تاریخ 20 مارس سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+3