آخرین مطالب
کد مطلب: 13427
تاریخ انتشار: سه شنبه 8 مهر 1399

برج دختر ترکیه بنایی تاریخی با قدمت ۲۵۰۰ سال

برج دختر ترکیه بنایی تاریخی با قدمت ۲۵۰۰ سال
اخبار > ترکیه  - آیا میدانید که 40 - برج دختر در تنگه استانبول از قدمتی 2500 ساله برخوردار می‌باشد؟

برج دختر با گذشته‌ای که از دوره باستان دارد، در همه دوره های تاریخی از زمان یونان باستان تا امپراتوری بیزانس گرفته و از بیزانس تا دوره عثمانی، شاهد تاریخ و حوادث شهر استانبول بوده است.

در مورد صخره هایی که برج دختر بر روی آن بنا شده، برای اولین بار در سال 410 پیش از میلاد سخن گفته شده است. در این تاریخ برای کنترل کشتی‌هایی که از تنگه استانبول گذر می‌کردند و برای دریافت مالیات از آنها، فرماندهی از آتن، بر روی این جزیره کوچک برجی ساخت. سال 1.110 پس از میلاد نیز امپراتور روم این بار برجی برای امور دفاعی در آنجا ساخت.

در طول زمان، برج دختر که خراب شده بود، بار دیگر تعمیر شد و در حین فتح استانبول از سوی ونیزی‌ها به عنوان پایگاه جنگی مورد استفاده قرار گرفت. پس از فتح استانبول، سلطان محمد فاتح این برج کوچک را فروریخت و به جای آن قلعه کوچکی از سنگ ساخت و اطراف آن را با نرده احاطه کرد و بر روی آن توپ جاسازی نمود. امروزه بخش پایه برج و نیز بخش اعظمی از طبقه پایین، از دوره سلطان محمد فاتح برجای مانده است. برج دختر در طول دوره عثمانی بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

پس از اعلام جمهوری ترکیه نیز بارها فعالیتهای نوسازی و مرمت در این برج انجام شده است. سال 2000 برج دختر برای بازدید عموم باز شد. این برج در طول روز به عنوان کافه، رستوران مورد استفاده قرار می‌گیرد و عصرها نیز به شکل رستورانی ویژه میزبان مسافران داخلی و خارجی است.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-3