آخرین مطالب
کد مطلب: 13384
تاریخ انتشار: جمعه 4 مهر 1399
با محوریت تقویت روابط فیمابین صورت گرفت:

دیدار رئیس پارلمان تاجیکستان با هماهنگ کننده دائم سازمان ملل

دیدار رئیس پارلمان تاجیکستان با هماهنگ کننده دائم سازمان ملل
اخبار > تاجیکستان  - رئیس پارلمان تاجیکستان و هماهنگ کننده دائم سازمان ملل متحد در این کشور با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «محمدطاهر ذاکرزاده» رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان و «سزین سینان اوغلو» هماهنگ کننده دائم سازمان ملل متحد در این کشور ملاقات کردند.

طی این دیدار تقویت همکاری بین دو طرف، نقش پارلمان تاجیکستان در ایجاد شرایط مناسب برای آب آشامیدنی سالم، راه‌های افزایش آگاهی عمومی جهت حفظ محیط زیست و سایر موضوعات مهم بررسی شد.

ذاکرزاده در سخنانی از نقش پارلمان حرفه‌ای تاجیکستان در ایجاد فضای قانونی برای کمک مستقیم به حفاظت از محیط زیست، خدمات بهداشتی، تقویت نقش جامعه مدنی در موضوعات آب آشامیدنی سالم و حقوق بشر به طور مثبت ارزیابی و تاکید کرد که پارلمان حرفه‌ای تاجیکستان در این زمینه قوانین جداگانه‌ای را تصویب و همزمان با توجه به تقاضا زمان در تعدادی از اسناد حقوقی تغییرات و اضافات را وارد کرده است.

وی با بیان این که تاجیکستان از روزهای اول استقلال به خاطر کمک و تحکیم همکاری منطقه ای، به ویژه در زمینه آب اقدامات لازم را انجام می‌دهد از شرکای بین المللی از جمله موسسات سازمان ملل متحد و نمایندگی جامعه مدنی برای کمک‌های فعال در اجرای عملی اقدامات بین المللی همکاری در زمینه آب، اظهار تشکر کرد.

هماهنگ کننده دائم سازمان ملل متحد در تاجیکستان به نوبه خود در مورد فعالیت برنامه‌های این سازمان صحبت و هم‌زمان تاکید کرد که این برنامه‌ها در حال حاضر در تاجیکستان فعالیت گسترده دارند.

وی در ادامه از تلاش‌های پارلمان تاجیکستان جهت ایجاد شرایط مناسب و فضای حقوقی اظهار رضایت کرد گفت: این سازمان ژهمیشه آماده همکاری با پارلمان این کشور هستند.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+1