آخرین مطالب
کد مطلب: 13364
تاریخ انتشار: جمعه 4 مهر 1399
در مذاکره «رشید مردوف» و «روئیز آلونسو» مطرح شد:

«آموزش» یکی از محورهای رایزنی ترکمنستان و اتحادیه اروپا

«آموزش» یکی از محورهای رایزنی ترکمنستان و اتحادیه اروپا
اخبار > ترکمنستان  - مقامات ترکمنستان و اتحادیه اروپا درباره توسعه همکاری‌های فیمابین گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «رشید مردوف» وزیر امور خارجه ترکمنستان و «روئیز آلونسو» سفیر اتحادیه اروپا در مورد اولویت‌های تعامل میان این کشور و اتحادیه اروپا تبادل نظر کردند.

در ابتدای این نشست شرکت کنندگان جنبه‌های مثبت همکاری را ذکر کردند که جلسات دوجانبه و چند جانبه ترکمنستان و اتحادیه اروپا در مکان‌های مختلف نشانگر این روند بوده است.

لازم به ذکر است که در ماه مه سال 2020 ، نشست معاونان وزیر امور خارجه کشورهای منطقه آسیای میانه با «هلگا اشمید» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اروپا به صورت کنفرانس ویدیویی برگزار شده بود.

همچنین در ژوئن سال جاری، جلسات آنلاین بین سران وزارتخانه‌های خارجه کشورهای منطقه و «ژوزپ بورل» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی برگزار شده بود.

طی این دیدار مردوف و آلونسو موضوع تدوین برنامه تعامل مورد بررسی قرار گرفت.

طرفین به اهمیت تنوع همکاری‌های چند جانبه در زمینه‌های انرژی، حمل و نقل، تجارت و آموزش اشاره کردند و همچنین امکان برگزاری جلسه‌ای در پاییز سال 2020 با شرکت نمایندگان ادارات مربوطه ترکمنستان و ساختارهای کمیسیون اروپا را مورد توجه قرار دادند.

در پایان، آنها در مورد تلاش‌های مشترک برای ایجاد ثبات در شاخص‌های اقتصادی - اجتماعی در دوره پس از پاندمی کرونا بحث و گفت و گو کردند.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-1