آخرین مطالب
کد مطلب: 13225
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 شهریور 1399
با محوریت شعر فارسی و گردشگری فرهنگی انجام شد؛

گفتگوی صمیمانه سرور بختی و افشین علا

گفتگوی صمیمانه سرور بختی و افشین علا
اخبار > ایران  - آقای سرور بختی ریاست مؤسسه فرهنگی اکوپیش از ظهر سه شنبه 25 شهریورماه 1399 برابر با 15 سپتامبر 2020 با آقای افشین علا شاعر و نویسنده برجسته ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمانه برگزار شد، افشین علا از تاجیکستان به عنوان وطن دوم خود یاد کرد و حضور آقای پروفسور سرور بختی را به عنوان رئیس مؤسسه فرهنگی اکو غنیمت شمرد.

آقای سرور بختی نیز با قدردانی از ابراز علاقه آقای افشین علا به تاجیکستان، از علاقه تمام ملت های منطقه اکو به شعر و ادب فارسی یاد کرد و گفت :ادبیات محور وصل تاریخی تمام ملتهای منطقه است.

رئیس موسسه فرهنگی اکو همچنین به اتصال فرهنگ و گردشگری از جایگاه ترویج «گردشگری فرهنگی» اشاره کرد و افزود: نقش آفرینی هنرمندان برجسته ای نظیر آقای افشین علا در مدیریت های گردشگری می تواند زمینه ساز تحقق هرچه سریعتر توسعه گردشگری فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران باشد.

آقای افشین علا نیز با استقبال از طرح گسترش «گردشگری فرهنگی در میان کشورهای عضو اکو» توسط آقای سرور بختی، تاکید کرد : به عنوان نماینده معاونت گردشگری مناطق آزاد جمهوری اسلامی ایران از گسترش همکاری های فیمابین در راستای تحقق گردشگری فرهنگی حمایت می کنم.

شایان ذکر است آقای افشین علا در حاشیه این دیدار و در پاسخ به سئوال مشاور رسانه ای رئیس مؤسسه فرهنگی اکو درباره چرایی عدم مسافرت های گردشگری متقابل ملت های منطقه اکو بالاخص فارسی زبانان به کشورهای یکدیگر گفت: مطمئن هستم در صورت ایجاد پل های ارتباطی و خبررسانی لازم قطعاً گردشگران کشورهای عضو اکو بالاخص کشورهای فارسی زبان مکان های گردشگری ایران را به سایر نقاط ترجیح خواهند داد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+4