آخرین مطالب
کد مطلب: 13069
تاریخ انتشار: پنجشنبه 13 شهریور 1399

هزینه 4.8 میلیارد دلاری ازبکستان برای مقابله با کرونا

هزینه 4.8 میلیارد دلاری ازبکستان برای مقابله با کرونا
اخبار > ازبکستان  - وزیر دارایی ازبکستان گفت : این کشور در ماه‌های مارس تا ژوئیه سال جاری برای مقابله با کرونا و بحران اقتصادی 49.3 تریلیون صوم معادل 4.8 میلیارد دلار هزینه کرده است.

به گزارش موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «تیمور ایشمات اف» وزیر دارایی ازبکستان در جلسه پارلمان حجم مبلغ هزینه شده برای مقابله با کرونا و عواقب اقتصادی آن در این کشور را اعلام کرد.
بنابر سخنان وی، بنیاد ضد بحران برای مبارزه با ویروس همه گیر کرونا در این کشور 5.3 تریلیون صوم (بیش از 516 ملیون دلار) تخصیص کرده است.
این مقام ازبک گفت: علاوه بر این به مبلغ 1.6 تریلیون صوم معادل 155 میلیون دلار دیگر به تجار و شرکت‌ها امتیازات مالیاتی و گمرکی داده شده است.
وی افزود: بانک‌های تجاری برای حمایت از تجار ازبک 15.7 تریلیون صوم معادل 1.5 میلیارد دلار تخصیص و حجم 24.5 تریلیون دلار (2.3 میلیارد دلار) دیگر وام داده‌اند.
وزیر دارایی ازبکستان در پایان سخنان خود، حجم درآمد بودجه این کشور در نیمه اول سال جاری میلادی 58.2 تریلیون صوم (معادل 5.6 میلیارد دلار) عنوان کرد که بنابر سخنان وی، نسبت به زمان مشابه سال گذشته 7.5 تریلیون صوم (730 میلیون دلار) بوده است.

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+3