آخرین مطالب
کد مطلب: 13024
تاریخ انتشار: سه شنبه 11 شهریور 1399
در دیدار قدرت الله نوروزی و سرور بختی مورد تاکید قرار گرفت:

حمایت شهرداری اصفهان از برنامه های فرهنگی اکو

حمایت شهرداری اصفهان از برنامه های فرهنگی اکو
اخبار  - آقای سرور بختی ریاست موسسه فرهنگی اکو در آخرین روز سفر سه روزه خود به اصفهان با آقای دکتر نوروزی شهردار این شهر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، شهردار اصفهان در این دیدار ضمن خوشآمدگویی به رئیس موسسه فرهنگی اکو، حمایت خود را از برنامه های مشترک فرهنگی با این نهاد بین المللی اعلام کرد.

وی در ادامه به ابتکار شهرداری اصفهان با همکاری وزارت امور خارجه در موضوع برگزاری نشست ویدیویی شهرداران شهرهای کشورهای عضو سازمان اکو اشاره کرد و افزود: برگزاری این نشست جهت تبادل تجربیات مقابله با بحران کرونا در حال پیگیری و اقدام است.

شهردار اصفهان همچنین ضمن پیشنهاد برگزاری هفته‌های فرهنگی شهرهای کشورهای عضو اکو را با همکاری اصفهان در مقر این موسسه اعلام وخاطر نشان کرد:

سالن همایش‌های بین‌المللی اصفهان ظرفیت بی‌بدیلی برای نشست‌های گوناگون سران و وزرای کشورهای عضو اکو دارد که موسسه فرهنگی اکو می‌تواند برنامه‌هایی را برای استفاده از ظرفیت این مرکز تدارک ببیند.

بنا به همین گزارش، آقای سرور بختی، رئیس موسسه فرهنگی اکو در دیدار با شهردار اصفهان از تمایل جدی خود برای احیای دفتر اکو در اصفهان خبر داد و گفت:

این موسسه ایده‌ای را با عنوان «اکوآرت» در دستور کار قرار داده تا شهری با عنوان پایتخت صنایع دستی منطقه اکو نامگذاری شود و فعالیت‌های مربوط به این حوزه را به پیش ببرد.

وی ادامه داد: ابتدا تصمیم بود تهران به عنوان مقر موسسه اکو این عنوان را کسب کند، اما اکنون که به اصفهان سفر کردم، باتوجه به تعداد هنرمندان صنایع دستی این شهر و دو برند جهانی اصفهان در حوزه صنایع دستی از جمله شهر خلاق، لازم است این تصمیم تغییر کند و اصفهان به عنوان «پایتخت صنایع دستی اکو» انتخاب شود. بنابراین ما بررسی این تغییر را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

رئیس موسسه فرهنگی اکو در خاتمه مراتب قدردانی خود را از استقبال گرم و صمیمانه مسئولان و هنرمندان اصفهانی اعلام کرد و آرزو نمود به زودی شاهد حضور گسترده گردشگران کشورهای عضو اکو در نصف جهان باشد.

گفتنی است شست ویدئویی مشترک شهرداران شهرهای عضو اکو به ابتکار شهرداری اصفهان، همکاری در زمینه گردشگری فرهنگی و سلامت و برگزاری رویداد «نوروز بدون مرز» به میزبانی اصفهان با حضور سفرای کشورهای عضو اکو‌ در ایران از دیگر پیشنهادهای مطرح شده در این جلسه بود که مورد توافق طرفین برای بررسی کارشناسی قرار گرفت.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+4