آخرین مطالب
کد مطلب: 12997
تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 شهریور 1399
به میزبانی موسسه فرهنگی اکو برگزار می شود:

آموزش آنلاین هنر تذهیب

آموزش آنلاین هنر تذهیب
اخبار  - هنر تذهیب هنر مشترک منطقه ایکو است، با هدف آموزش این هنر به علاقمندان و هنرجویان، موسسه فرهنگی ایکو سلسله کارگاه های آنلاین را در این زمینه به راه انداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، پیشینه هنر تذهیب به عنوان هنر مشترک منطقه اکو، به دوران ساسانیان برمی گردد. پس از ورود اسلام به این منطقه، این هنر به خدمت حکومت های اسلامی درآمد و از آن پس در زمره هنرهای اسلامی قرار گرفت. در دوره سلجوقیان هنرمندان با گرایشان دینی اقدام به تزیین قرآن و سایر کتب مذهبی با استفاده از این هنر پرداختند. اوج شکوفایی این هنر به عصر تیموریان می رسد. در این دوره هنرمندان تذهیب کار حسب الامر حکومت مرکزی، در کتابخانه های سلطنتی مشغول تذهیب کاری و طلاکاری و آراستن نسخه های قرآن، کتب علمی، ادبی و غیره بودند.

به طور کلی تذهیب مجموعه ای بدیع از نقش های زیباست که نقاشان و مذهبان برای هر چه زیباتر کردن کتب خصوصا قرآن بکار می بردند.

موسسه فرهنگی اکو به منظور آموزش و ترویج این هنر قدسی منطقه اکو و ادای احترام به مسئولیت اجتماعی خویش در قبال مردمان منطقه اقدام به برگزاری کارگاه آنلاین تذهیب به صورت رایگان نموده است.

علاقمندان و هنرجویان جهت دیدن ویدئوی کارگاه می توانند هر چهارشنبه راس ساعت 16 به وقت تهران به آدرس اینستاگرام موسسه فرهنگی اکو  (ecieco_org@) مراجعه نمایند. قابل ذکر است، شروع پخش برنامه از 12 شهریورماه سال 99 مصادف با دوم سپتامبر 2020 می باشد.جلسه اولجلسه دوم

 

جلسه سوم

 

جلسه چهارم

 

جلسه پنجم

 

جلسه ششم

 

جلسه هفتم

 

جلسه هشتم

 

جلسه نهم

 

جلسه دهم

 

جلسه یازدهم

 

جلسه دوازدهم


  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-2

نظرات کاربران [ 1 ]
شفیقه پنجشنبه 20 شهریور 1399
خیلی عالی است. ممنونم از اجرای این برنامه.