آخرین مطالب
کد مطلب: 12741
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 مرداد 1399

تاکید ”میرضیایف” بر حمایت از آسیب دیدگان کرونا

تاکید ”میرضیایف” بر حمایت از آسیب دیدگان کرونا
اخبار > ازبکستان  - به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در گفت: سلامتی مردم در شرایط کنونی و حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا، اولویت اصلی دولت است.

وی تاکید کرد که لیست خانواده های نیازمند کمک های مادی باید در محلات با عدالت تهیه و توسط شوراهای محلی نمایندگان مردم تصویب شود.

میرضیایف در ادامه دستور داد تا در اسرع وقت 19 میلیون و 889 هزار دلار پاداش برای 50 هزار کارمند خدمات فوریت‌های پزشکی در این کشور در نظر گرفته شود.

فرمان رئیس جمهور ازبکستان در مورد «اقدامات تکمیلی مبنی بر پشتیبانی مادی از قشر شهروندان نیازمند به کمک و حمایت اجتماعی در دوران پاندمی کرونا ویروس» از تاریخ 30 جولای یک گام مهم در این زمینه بوده است.

بر اساس این دستور، از بودجه دولت به طور تکمیلی معادل 195 میلیون و 890 هزار دلار اختصاص شده است که برای حمایت از یک میلیون و 700 هزار نفر مردم کم بضاعت، 3 میلیون و 700 هزار بازنشست و 500 هزار نفر دریافت کنندگان یارانه اجتماعی هزینه خواهد شد.

از جمله طی 5 روز اخیر برای خانواده های نیازمند کمک مادی به ارزش 14 میلیون و 496 هزار دلار پرداخت شده است.

طبق برنامه در ماه آگوست نیز کمک مالی به مقدار 76 میلیون و 396 هزار و 738 دلار برای یک میلیون و 700 هزار نفر و همچنین بیش از 50 هزار نفر پزشک پرداخت خواهد شد.

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+4