آخرین مطالب
کد مطلب: 12620
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399

سومین «هفته فیلم ایران در ژاپن»

سومین «هفته فیلم ایران در ژاپن»
اخبار > ایران  - سومین «هفته فیلم ایران در ژاپن» طی روزهای (20 تا 22 مردادماه) با اکران ۷ فیلم سینمایی با زیرنویس ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سومین «هفته فیلم ایران در ژاپن» از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن و با همکاری شهرداری میناتوی توکیو، یونی فیلم ژاپن، فدراسیون تولیدکنندگان سینمای ژاپن، اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد فارابی روزهای 20 تا 22 مردادماه در شهر توکیو برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره ۷ فیلم سینمایی با زیرنویس ژاپنی و صدای اصلی که از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به صورت مستقل ترجمه و زیرنویس شده، شامل ویلایی‌ها، مادری، آذر، مستند دفاع مقدس با نام ۱۸ درصد، طعم شیرین خیال، حوض نقاشی و خیلی دور خیلی نزدیک بر اساس جدول اکران به نمایش در خواهد آمد.

همچنین با عنایت به اجرای برنامه در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس نیز دو فیلم ویلایی‌ها و مستند 18 درصد در خصوص جانباز شیمیایی ایرانی در این دوره به نمایش در می‌آید.

رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن در طول دو سال گذشته، 10 فیلم بلند ایرانی را ترجمه و زیرنویس کرده که علاوه بر نمایش در سه دوره از هفته فیلم ایران در ژاپن، در اختیار مؤسسات فرهنگی، ایرانیان و دانشجویان مقیم، علاقه‌مندان ژاپنی و همچنین منبع تقویت آموزش زبان فارسی برای فارسی‌آموزان ژاپنی قرار دارد.

مراسم افتتاحیه این برنامه روز ۲۰ مردادماه ساعت ۱۵ در سالن برگزاری برنامه اجرا خواهد شد. همچنين، اطلاعات تکمیلی، جدول اکران و پوستر ژاپنی «هفته فیلم ایران در ژاپن» در لینک https://bit.ly/TokyoIranFilm2020 قابل دریافت است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-2