آخرین مطالب
کد مطلب: 12614
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399
با تبریک تلفنی عید قربان انجام شد:

پیام دوستی اردوغان به همتایان تاجیک و قزاق

پیام دوستی اردوغان به همتایان تاجیک و قزاق
اخبار > ترکیه  - رئیس جمهور ترکیه در دومین روز عید قربان، ضمن تبریک عید به همتایان خود، بر آمادگی ترکیه برای کمک به کشورهای مختلف در مبارزه با کرونا تاکید کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در دومین روز عید قربان با قاسم جومارت توقایف و امام‌علی رحمان، همتایان قزاق و تاجیک خود به‌صورت جداگانه گفت‌گوی تلفنی انجام داد.

براساس بیانیه منتشره از سوی مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه، طرفین در این گقتگوی تلفنی عید سعید قربان را به یکدیگر تبریک گفته و بر گسترش روابط دوجانبه تاکید کردند.

گفتنی است، رئیس‌جمهور ترکیه طی تماس تلفنی جداگانه ای دیروز نیز با حسن روحانی رئیس جمهور ایران، عبدالمجید تبون رئيس جمهور الجزایر، قیس سعید رئيس جمهور تونس، سورونبای جیین‌بک‌اف، رئیس جمهور قرقیزستان، برهم صالح رئيس جمهورعراق و باقر عزت بگوویچ عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین گفتگو کرده و فرا رسیدن عید سعید قربان را به آنها تبریک گفته بود.

مرکز ارتباطات ریاست‌جمهوری ترکیه با انتشار اطلاعیه ای در این زمینه اعلام کرد که در این گفت‌وگو‌های تلفنی سران کشورها، فرا رسیدن عید قربان را به همدیگر تبریک گفته و بر گسترش روابط دوجانبه و لزوم تقویت همکاری‌ها در مسائل منطقه‌ای تاکید کردند. همچنین ترکیه آمادگی خود برای کمک به کشورهای مختلف در مبارزه با ویروس کرونا را اعلام کرده است.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-4