آخرین مطالب
کد مطلب: 12611
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399
با ساخت فیلمی درباره ۲۵ هزار اسیر ژاپنی انجام می شود:

همکاری سینمایی ازبکستان و ژاپن

همکاری سینمایی ازبکستان و ژاپن
اخبار > ازبکستان  - قرار است "ازبک کینا"، شرکت ملی سینمای ازبکستان درباره اسیران ژاپنی که سالهای جنگ دوم جهانی به ازبکستان منتقل شده اند، فیلم تهیه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو به نقل ازkultura.uz ، فیلم "نکهت ساکورا" بر پایه مستندات ساخته می شود. در پائیز سال 1945 حکومت اتحاد شوروی تعدادی از اسرای ژاپنی را به ازبکستان منتقل داد.

شرکت سینمایی "ازبک کینا" در همین اواخر فیلم نامه "نکهت ساکورا"، نوشته اکبربک تردی یف را که در مورد اسرای ژاپنی نوشته شده است را مورد بررسی قرار داد و هم اکنون با همکاری سفارت ژاپن در این کشور فیلمی را درباره زندگی این اسیران تهیه می کند. در سال 1945 حدود 25 هزار اسیر ژاپنی به ازبکستان انتقال یافتند و در آبادی این کشور، از جمله آنها در بنیاد ساختمان تئاتر بزرگ آکادمی ازبکستان نقش عظیم داشته اند.

گفتنی است کارگردان های ازبکستان در روز 9 ماه مه به مناسبت پیروزی اتحاد شوروی بر آلمان 3 فیلم را پیشکش تماشاگران کشورشان نمودند که یکی از این فیلم ها "101" عنوان داشت که پیرامون کارنامه 101 نفر ازبکستانی حکایت می کرد که در سال های جنگ دوم جهانی در نبرد سمولنسک دو ماه در اسارت فاشیستان قرار داشتند و بعدا به زندان آمرسفارت انتقال یافتند.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+4