آخرین مطالب
کد مطلب: 12583
تاریخ انتشار: پنجشنبه 9 مرداد 1399
در نشست مشترک با سفیر پاکستان و مدیر عامل بنیاد فارابی اعلام شد:

حمایت رئیس موسسه فرهنگی اکو از ساخت فیلم اقبال لاهوری

حمایت رئیس موسسه فرهنگی اکو از ساخت فیلم اقبال لاهوری
اخبار  - نشست مشترک آقای سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو، آقای رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در ایران و آقای علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی بعداز ظهر پنج شنبه نهم مرداد ۱۳۹۹ در محل این نهاد بین المللی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو در ابتدای این نشست، مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، گزارش کاملی از روند پروژه ساخت فیلم اقبال لاهوری را با مشارکت جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، ارائه کرد.

آقای تابش همچنین ضمن تجلیل از شخصیت اقبال لاهوری شاعر، فیلسوف و متفکر مسلمان منطقه اکو که تفکر و نظریاتش در جهان طنین انداز است ، اظهار داشت: نهادهای تخصصی ایران و پاکستان به خوبی کار ساخت فیلم اقبال لاهوری را پیش می برند اما همراهی و اراده دولتها برای پیشبرد این پروژ بزرگ، ضروری و باعث تسریع روند پیشرفت خواهد شد.

آقای سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو نیز طی سخنانی در این نشست، با تشکر از ارائه گزارش مدیرعامل بنیاد سینمایی درباره پروژه مشترک تولید فیلم سینمایی اقبال لاهوری بین دو کشور "بنیانگذار موسسه فرهنگی اکو"، تاکید کرد: بنا به رسالت خود در راستای اعتلا و شناساندن فرهنگ مشترک مردم منطقه اکو به جهانیان، تمام تلاش خود را در راستای تحقق این پروژه مهم فرهنگی انجام خواهیم داد.

سرور بختی در خاتمه سخنان خود مجددا حمایت کامل موسسه فرهنگی اکو را از ساخت فیلم سینمایی اقبال لاهوری در کلیه مراحل تولید آن، اعلام کرد.

آقای رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در این نشست، با تشکر از حمایت رئیس موسسه فرهنگی اکو و همکاری بنیاد سینمایی فارابی در پیشرفت تولید فیلم سینمایی اقبال لاهوری، آمادگی خود را جهت تسهیل مراحل ساخت این فیلم اعلام نمود و تاکید کرد: تمایل دو دولت ایران و پاکستان برای اجرای این پروژه مهم فرهنگی مشهود است.

ساخت فیلم سینمایی اقبال لاهوری در مرحله پیش تولید است و نگارش فیلمنامه و کارگردانی آن به بهرام توکلی کارگردان ایرانی سپرده شده است.

شایان ذکر است که حمایت از ساخت فیلم های مشترک سینمایی میان کشورهای عضو اکو از برنامه های محوری آقای سرور بختی در اداره موسسه فرهنگی اکو در دوره جدید است و طی هفت ماه گذشته، علاوه بر برگزاری نشست امروز برای هماهنگی در ساخت فیلم اقبال لاهوری، از فیلمنامه آی دنیز هم به عنوان اولین محصول مشترک تمام کشورهای عضو اکو رونمایی کرده و نگارش فیلمنامه "شی نی" به عنوان اولین محصول مشترک سه کشور فارسی زبان (ایران، افغانستان و تاجیکستان) را هم به اتمام رسانده است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-3