آخرین مطالب
کد مطلب: 12396
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 تیر 1399

برگزاری محفل شعر رضوی(ع) در اسلام آباد

برگزاری محفل شعر رضوی(ع) در اسلام آباد
اخبار > پاکستان  - محفل شعر رضوی(ع) به همت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری آستان قدس رضوی در اسلام‌آباد پاکستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد در ادامه برنامه‌های فرهنگی خود به مناسبت دهه کرامت، محفل شعر و مشاعره رضوی به صورت مجازی با حضور شعرای برجسته شیعه و اهل تسنن پاکستان برگزار کرد.

این محفل ادبی با حضور افتخار عارف، رییس سابق فرهنگستان ملی پاکستان، سید محمد علی حسینی، سفیر ایران در پاکستان و محمدرضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان و برخی از اساتید زبان فارسی دانشگاه‌های پاکستان و همچنین شعراء و مداحان اسلام‌آباد و راولپندی انجام شد.

در این نشست مجازی که با حضور شخصیت‌های برجسته علمی، فرهنگی و بیش از 10 شاعر نام آشنای پاکستانی برگزار شد، شرکت کنندگان با سرودن اشعار و مدیحه سرایی به زبان اردو و فارسی عقیدت و ارادت خود به هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را ابراز داشتند.

رایزنی فرهنگی ایران در اسلام‌آباد با همکاری نمایندگی سازمان در خراسان رضوی لحظاتی از این وبینار را به پخش زنده از حرم امام رضا(ع) برای ارادتمندان اهل بیت در پاکستان اختصاص داد که همراه با مدیحه سرایی به زبان فارسی و اردو در وصف امام رضا(ع) اجرا شد. در این محفل شعرای آیینی آخرین سروده‌های خویش را به پیشگاه حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) تقدیم کردند.

سید محمد علی حسینی، سفیر ایران در پاکستان طی سخنانی گفت: بزرگداشت میلاد امام رضا(ع) درحقیقت احیای فضائل اخلاقی و ارزش های انسانی و روحیه معنوی و پرهیزکاری در میان بشری است.

وی در ادامه، افزود: شخصیت برجسته و چند جانبه حضرت امام رضا(ع) باعث شده که با القاب و کنیه مثل غریب الغرباء، امام الروف و عالم آل محمد را بشناسند.

سفیر کشورمان به ویژگی‌های زمان امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های زمان آن حضرت تهاجم فرهنگی و انحراف فکری خطرناکی بود که اندیشه ناب اسلامی را مورد تهدید قرار می داد. شیوه مبارزه امام رضا(ع) با این تهاجم فرهنگی و انحراف فرهنگی و فکری می‌تواند یک اسوه و الگوی باشد برای همه اندیشمندانی که در این خصوص تلاش می‌کند تا حقیقت اسلام ناب محمدی را برای افشار مختلف و جوامع مختلف تبیین کنند.

وی در ادامه، گفت: بزرگداشت میلاد باسعادت امام رضا(ع) و پرداختن به ابعاد مختلف شخصیتی از جمله اخلاقی، معنوی، علمی، معرفتی و سیاسی آن حضرت هر کدام از این ابعاد برای ما یک اسوه و الگوه باشد و شیوه ایشان می‌تواند یک نقشه راه برای سعادت مندی انسان‌ها در زندگی اجتماعی آنان باشد.

محمدرضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان افزود: آشنایی نسل جوان و ترویج معارف اهلبیت(ع) و فرهنگ منور رضوی (ع) در جامعه نیاز تمامی مسلمانان است که بیش از گذشته با سیره و آموزه‌های اهل بیت(ع) آشنا شوند در ایام دهه کرامت در ایران اسلامی و مشهد مقدس مراسم و جشن های باشکوهی به این مناسبت برگزار می‌شوند. امسال همزمان با سایر کشورهای مسلمان ما در پاکستان نیز مراسمی و بزرگداشت دهه کرامت برگزار کردیم تا نام ما هم جزء خادمین آن حضرت نوشته شود. مراسم شب شعر رضوی(ع) با همکاری مؤسسه البصیره و انجمن ادبی ابلاغ برگزار شد.

وی در پایان این نشست از سفیر کشورمان و تمامی شعراء و میهمانان این محفل و همچنین از همکاری آستان قدس رضوی تشکر و قدردانی بعمل آورد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-2