آخرین مطالب
کد مطلب: 12317
تاریخ انتشار: سه شنبه 6 خرداد 1399

افتتاح اتاق ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان

افتتاح اتاق ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان
اخبار > ترکمنستان  - هم زمان با 30 اردیبهشت، روز ایران‌شناسی، «اتاق ایران‌شناسی» طی مراسمی در رایزنی فرهنگی ایران در عشق آباد ترکمنستان افتتاح شد.

به گزارش مؤسسه فرهنگی اکو به نقل از ایرنا، آیین افتتاح اتاق ایران‌شناسی، با حضور دیپلمات‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد، استادان زبان فارسی و علاقه‌مندان ترکمنی برگزار شد.

در آیین افتتاح این اتاق، رضا خانیان، رایزن فرهنگی ایران، دیوان اشعار شاعران بزرگ ایرانی، کتاب‌های متعدد در حوزه ادبیات کلاسیک و معاصر فارسی، امکان نمایش بیش از ۳۵۰ فیلم سینمای ایرانی به همراه آثار موسیقی جدید ایران و بروشورها و کتاب‌های معرفی اماکن تاریخی و گردشگری ایران را از جمله امکانات فراهم آمده در این اتاق برشمرد.

وی ادامه داد برگزاری مسابقه‌های مختلف هنری و ساخت و نمایش کلیپ‌های مختلف با استفاده از آهنگ های ایرانی و ترکمنی از جمله فعالیت‌های این اتاق خواهد بود.

در ادامه این مراسم ابتدا دو کلیپ ساخته شده توسط رایزنی فرهنگی کشورمان با موضوع دیدنی‌های ایران و عشق آباد به نمایش در آمد و پس از آن ۱۲ مقاله توسط علاقه‌مندان ترکمنی در خصوص ویژگی‌های مشترک فرهنگی دو کشور و اشعار شاعران بزرگ ایرانی خوانده شد که در پایان مراسم از نویسندگان آن‌ها با اهدای جایزه، تقدیر به عمل آمد.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+4