آخرین مطالب
کد مطلب: 12267
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 اسفند 1398

پیشینه سی‌هزار سال ارتباط ایرانیان و دریا در یک کتاب

پیشینه سی‌هزار سال ارتباط ایرانیان و دریا در یک کتاب
اخبار > ایران  - کتاب «انسان و دریا: مروری بر هزاران سال ارتباط انسان و دریا در ایران» به همت موزه ملی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی منتشر شده است.

به گزارش مؤسسه فرهنگی اکو به نقل از ایرنا، جبرییل نوکنده، رییس موزه ملی در این خصوص گفت: این کتاب حاصل همکاری های موزه ملی ایران، سازمان بنادر و دریانوردی و پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی است که در مرحله نخست منجر به برگزاری نمایشگاهی از آثار مرتبط با دریا و دریانوردی شد که بیش از سی هزار سال از پیشینه ارتباطی انسان و دریا از دوره پارینه سنگی جدید تا اواخر دوره قاجار را در ایران روایت می کند. وی افزود کتاب شامل هفده مقاله و همچنین کاتالوگ آثار است.

طبق گفته فریدون بیگلری معاون امور فرهنگی موزه ملی ایران مقالات کتاب توسط پژوهشگران ایرانی و بین‌المللی به زبان فارسی و انگلیسی نگاشته شده و موضوعات مختلفی چون پیشینه طبیعی خلیج فارس و دریای کاسپی، پیشینه بهره‌برداری از منابع دریایی و نقش این منابع در اقتصاد جوامع کهن، اهمیت دریا در امپراتوری‌های کهن ایران خصوصاً دوره هخامنشی، تجارت دریایی و بنادر و دیگر موضوعات مرتبط را در برمی‌گیرد.وی در ادامه گفت: علاوه بر مقالات، اطلاعات و تصاویر کلیه اشیا به نمایش در آمده در نمایشگاه نیز در کتاب آمده است.

شایان ذکر است این کتاب به صورت تمام رنگی در ۲۰۸ صفحه و قطع وزیری با جلد شمیز منتشر شده است.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-4