آخرین مطالب
کد مطلب: 12246
تاریخ انتشار: سه شنبه 29 بهمن 1398

برگزاری نمایشگاه عکس "ازبکستان در مسیر جاده ابریشم"

اخبار > ازبکستان  - نمایشگاه عکس "ازبکستان در مسیر جاده ابریشم" روز دوشنبه، 28 بهمن سال 1398 (17 فوریه سال 2020) با حضور سفرا و دیپلماتهای کشورهای اکو در گالری موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، در این نمایشگاه حدود 40 عکس از حسن الدین عطا، عکاس ازبکستانی به نمایش درآمد. عکاس سرشناس ازبکستانی دیدنی ها، آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم مردم کشورش را در قالب تصاویر به معرض تماشا گذاشت.

در آیین گشایش این نمایشگاه، سرور بختی رییس موسسه فرهنگی اکو، ازبکستان را کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی توصیف کرد و افزود این کشور دارای آثار پربار فرهنگی و هنری است و معرفی آنها به مردم منطقه، در راستای تعمیق پیوندهای ملتهای اکو موثر است.

بهادر عبدالله یوف، سفیر ازبکستان در ایران، ضمن تشکر از موسسه فرهنگی اکو، ابراز داشت عکس های به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه، عمدتا به زندگی فرهنگی، آداب و رسوم مردم ازبکستان و مردمانی می پردازد که در مسیر جاده ابریشم قرار داشته اند. سفیر ازبکستان افزود آثار باستانی که در این کشور واقع شده است، میراث مردم ازبکستان و همچنین کشورهای منطقه است که قرابت و نزدیکی نیاکان ما را نشان می دهد. وی با توجه به نقش موسسه فرهنگی اکو به پتانسیل ازبکستان در زمینه برگزاری همایشها، جشنواره ها و نمایشگاههای مشترک اشاره نمود و ابراز داشت، ازبکستان می تواند در زمینه حفظ آثار و ابنیه های باستانی و میراث مشترک به طور فعال با کشورهای منطقه همکاری نماید.

بهادر عبدلله از کتاب " منشات فارسی" امیرعلیشیر نوایی نیز در این برنامه رونمایی نمود و از زحمات دکتر حسین محمدزاده صدیق نیز جهت نشر این اثر گرانبها قدردانی کرد.

حسن الدین عطا، عکاس ازبکستانی نیز در سخنان خویش، ضمن تشکر و قدردانی از موسسه فرهنگی اکو و سفارت ازبکستان اظهار خوشحالی نمود که عکسهای وی مورد استقبال قرار گرفته است.

گفتنی است حسن الدین عطا، کارشناس موسیقی و عکاسی، مدیر فرهنگی هنری و عضو آکادمی هنر ازبکستان است که در نمایشگاه ها و رقابت های ملی و بین المللی شرکت کرده و جوایزی را کسب نموده است. وی همچنین به ترویج موسیقی سنتی ازبکستان مشغول است. او یکی از معدود کارشناسانی است که دانشی جامع درباره موضوعات مربوط به میراث موسیقیایی آسیایی مرکزی دارد.

در نمایشگاه عکس " ازبکستان در مسیر جاده ابریشم" سفرای کشورهای ازبکستان، آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان و شماری چند از دیپلماتهای مقیم تهران، هنرمندان و خبرنگاران نیز شرکت داشتند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-4