آخرین مطالب
کد مطلب: 12238
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 بهمن 1398

دومین جشنواره گردشگری زمستانی در بامیان آغاز شد

دومین جشنواره گردشگری زمستانی در بامیان آغاز شد
اخبار > افغانستان  - دومین جشنواره گردشگری زمستانی، با حضور سیده مژگان مصطفوی معاون مالی، اداری و گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ٬ محمد طاهر زهیر والی بامیان، ، برخی مسوولان ادارات دولتی، ورزش‌کاران، فرهنگیان، هنرمندان و رسانه‌ها 98 افتتاح شد. این جشنواره از 15 بهمن الی 15 اسفندماه سالجاری ادامه دارد.

به گزارش آژانس باختر٬ والی بامیان در مراسم‌ افتتاح این جشنواره گفت: بامیان یکی از ولایت های افغانستان است که در آن بیشترین جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی راه‌اندازی می‌شود و با راه‌اندازی جشنواره گردشگری زمستانی، ما شاهد پذیرایی از گردشگران بیشتر در بامیان استیم.

در همین رابطه معاون مالی، اداری و گردشگری وزرات اطلاعات و فرهنگ، با تبریک دومین جشنواره گردشگری زمستانی، سفرش به بامیان، فرستادن پیام امیدبخش از افغانستان و بامیان به جهان عنوان کرد و بر ایجاد، زیرساخت‌های گردشگری، بازار استاندارد و خدمات آنلاین گردشگری تأکید کرد.

در این برنامه، شعرا، اشعار شان را دکلمه کردند، خانه فرهنگ بامیان تیاتر اجرا کرد و دمبوره‌نوازان دمبوره نواختند.

به گفته مسوولان بامیان٬ در یک‌ماه آینده، برنامه‌های مختلف از قبیل بازی‌های روی یخ (هاکی و کرولینگ)، مسابقات اسکی، بزکشی و اسپ‌دوانی و نمایشگاه‌های عکاسی و خطاطی، صنایع‌دستی و غذاهای محلی در این ولایت برگزار می‌شود.

 

 

خبرگزاری آژانس باختر

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-3