آخرین مطالب
کد مطلب: 12180
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 دی 1398

برگزاری سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای اکو

برگزاری سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای اکو
اخبار  - سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای The Regional Planning Council (RPC) با حضور نمایندگانی از ده کشور عضو در دبیرخانه سازمان همکاری های منطقه ای برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، سرور بختی به عنوان رییس موسسه فرهنگی اکو در سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای اکو که در روز سه شنبه 14 ژانویه 2020 برگزار شد، حضور یافت. وی در سخنرانی خود ضمن ابراز خرسندی از حضور در اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای اکو (RPC) گفت مفتخر است به عنوان یازدهمین رییس موسسه فرهنگی اکو از سوی کشورهای عضو انتخاب شده است و از اعتماد کشورهای عضو تشکر نمود. ایشان همچنین از تلاشهای روسای قبلی موسسه در جهت ارتقاء جایگاه موسسه و اجرای برنامه های فرهنگی مختلف قدردانی نمود.

رییس موسسه فرهنگی اکو با اشاره به پیمان ازمیر بیان داشت این پیمان به عنوان سند اساسی سازمان همکاری های اقتصادی به نقش فرهنگ برای ایجاد صلح و ثبات و رشد اقتصادی در منطقه تاکید دارد.

سرور بختی به نقش فرهنگ و میراث مشترک منطقه در تقویت هویت ملی و احساس تعلق شان به یکدیگر اشاره کرد و گفت اینکه موسسه فرهنگی اکو، بیشترین سابقه را در بین آژانس های تخصصی اکو دارد، از همین زمینه مشترک ریشه می گیرد.

ایشان افزود در طول 25 سال گذشته، این موسسه تلاش کرده است تا همکاری بین مردم منطقه را افزایش داده و از طریق برگزاری برنامه ها و رویدادهای متنوع، تاثیر زیادی روی روابط فرهنگی میان دانشمندان، هنرمندان و روشنفکران منطقه بگذارد.

او افزود مشارکت کشورهای عضو، اصلی ترین عنصر حمایت کننده از موسسه است و در برنامه های موسسه از سهم و مشارکت یکسان و برابری برخوردار هستند. لذا از این فرصت استفاده کرده و از کشورهای عضو جهت همکاری و سهم گیری بیشتر در برنامه های مشترک دعوت می نمایم.

در پایان سرور بختی، از کشورهایی که هنوز عضویت کامل موسسه را به دست نیاورده اند، دعوت نمود تا به موسسه بپیوندند. همچنین ایشان رئوس و اولویت های کاری خویش را برشمرد و گفت آمادگی داریم با سایر آژانس های تخصصی اکو در راستای اهداف مشترک همکاری نموده و برنامه های مشترک اجرا نماییم.

شورای برنامه‌ریزی منطقه‌ای سالی یکبار با حضور دبیرکل اکو، سفرای ده کشور عضو، روسای آژانس های تخصصی اکو و نمایندگانی از ده کشور عضو تشکیل جلسه می‌دهد و وظایفی از قبیل تدوین برنامه‌های عملی برای تحقق اهداف سازمان، بررسی برنامه‌های گذشته و پیشنهاد تشکیل نهادهای منطقه‌ای را به عهده دارد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-4