آخرین مطالب
کد مطلب: 12135
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 مهر 1398

«آینده‌‌پژوهی دولت و رسانه»

«آینده‌‌پژوهی دولت و رسانه»
انتشارات > کتاب  - کتاب «آینده‌‌پژوهی دولت و رسانه» اثر دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، کتاب «آینده‌‌پژوهی دولت و رسانه» از سوی انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به چاپ رسید.

«آینده‌‌پژوهی دولت و رسانه» اثر دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو است که در شش فصل مرتب شده و از حیث تدوین راهبردهای آگاهانه و کنشمند بر پایه آینده‌شناسی رسانه‌ای و داشتن آمادگی برای چالش‌های رسانه‌ای آینده حائز اهمیت است.

دکتر مظاهری در کتاب مذکور کوشیده است طی شش فصل، آینده‌پژوهی دولت و رسانه را بر اساس روش سناریونویسی، از مجموعه روش‌های آینده‌پژوهی، تحلیل و تبیین نماید و پس از فصول مقدماتی، طی سه فصل، سه سناریو درباره آینده دولت و رسانه را طراحی و تدوین نموده و سپس در فصل آخر، این سناریوها را بر اساس آینده‌های ممکن، محتمل و مطلوب ارزیابی کرده است.

به نوشته دکتر مظاهری، شناخت آینده همواره آرزوی بشر بوده است، اما فراتر رفتن از خیال‌پردازی و تدوین دانشی مدون و موجه درباره آینده، تنها در دهه‌های اخیر و به لطف ایجاد روش‌شناسی‌های علمی آینده‌پژوهی ممکن شده است. مؤسسه فرهنگی اکو با توجه به تحولات پرشتاب و تجربه دوران بسیار پرگذار تغییر در سیاست و رسانه، بر آن شد تا کتاب «آینده‌‌پژوهی دولت و رسانه» را جهت بهره‌گیری علاقه‌مندان؛ به‌ویژه فعالان حوزه سیاست و رسانه به طبع رساند.

کتاب مذکور که توسط خانم زهرا اصلانی، ویراستاری و صفحه‌‌بندی شده است، در 180 صفحه تهیه و تدوین گردیده و از سوی انتشارات مؤسسۀ فرهنگی اکو به چاپ رسیده است.

جهت سفارش و تهیه کتاب مذکور با سرکار خانم اصلانی، مسئول کتابخانه تخصصی مؤسسه فرهنگی اکو تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 27673246 021

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-3