آخرین مطالب
کد مطلب: 12133
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 مهر 1398

«نامه نوروز»

«نامه نوروز»
انتشارات > کتاب  - کتاب «نامه نوروز» اثر دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسۀ فرهنگی اکو منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، کتاب «نامه نوروز» از سوی انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به چاپ رسید.

«نامه نوروز» اثر دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسۀ فرهنگی اکو است که ضمن بیان نکته‌هایی دقیق و خواندنی درباره نوروز، فرازهایی از اشعار بزرگان شعر و ادب فارسی را که حاوی دیدگاه‌های ویژه آنان به سنت باستانی نوروز و جوانب گوناگون آن است به دوستداران فرهنگ و ادب ارائه نموده است.

این کتاب پس از مقدمه، مشتمل بر پیشگفتار و عناوین نوروزشناسی، بازتاب نوروز در مکاتب فکری، بازتاب نوروز در انواع ادبی، نوروز در آثار شاعران است که توسط خانم زهرا اصلانی ویراستاری شده و در 126 صفحه از سوی انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به زیور طبع آراسته گردیده است.

دکتر مظاهری در مقدمه کتاب آورده است: در میان همه آنانی که درباره نوروز سخنی گفته یا مطلبی نوشته‌اند، شاعران فارسی‌زبان، گوی سبقت را ربوده و از زوایای گوناگون، در زیباترین شکل ممکن، به این جشن فرخنده پرداخته‌اند. در اثر پیشِ‌‌رو، سعی شد تا ضمن معرفی احوال و آثار تعدادی محدود از میان شاعران بی‌‌شمار پارسی‌‌گوی کشورهای منطقه اکو، نمونه‌‌ای از اشعار آن‌‌ها که با موضوع نوروز سروده شده است، پیش چشم علاقه‌‌مندان قرار گیرد که البته معیار گزینش این شاعران، گستره‌‌ جغرافیایی بوده است.

در بخشی از این کتاب می­خوانیم: خانواده خاستگاه نوروز است؛ به همین دلیل ماندگار و جاوید شده است. خانواده توانسته نوروز را در طول تاریخ نگه دارد، شکوه بخشد و به نسل‌های بعدی منتقل نماید. این رمز ماندگاری نوروز را باید در جاودانگی نهاد خانواده در جوامع شرقی جستجو کرد.

جهت سفارش و تهیه کتاب مذکور با سرکار خانم اصلانی، مسئول کتابخانه تخصصی مؤسسه فرهنگی اکو تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 27673246 021

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-1