آخرین مطالب
کد مطلب: 12103
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 مرداد 1398

تشکیل ستاد عالی ورزش اکو

اخبار  - تشکیل ستاد عالی ورزش کشورهای عضو اکو در نشست مشترک رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، رئیس کمیته ملی المپیک، معاونان وزارت ورزش و جوانان و رئیس منطقه آزاد کیش و نماینده وزار ت امور خارجه در تاریخ پانزدهم مردادماه 1398 مورد موافقت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در این نشست چند جانبه که به میزبانی منطقه آزاد کیش برگزار شد دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک طی سخنانی ضمن تقدیر از ابتکار عمل دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در تشکیل این نشست بلند پایه ورزشی منطقه اکو اتفاق بسیار بزرگی خواهد بود.

دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو نیز طی سخنانی در این نشست بلند پایه ورزشی گفت: در اساسنامه این نهاد بین المللی درباره فعالیت های مشترک در حوزه دیپلماسی عمومی منجمله ورزش بر راهبردهایی تأکید شده که در ادوار گذشته مورد توجه جدی قرار نگرفته بود.

وی در ادامه افزود: تشکیل دفتر همکاری های مشترک با منطقه آزاد کیش زمینه مناسبی را جهت برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و همچنین جذب گردشگران از کشورهای عضورا فراهم ساخته است.

داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز تعامل چند جانبه مؤسسه فرهنگی اکو، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و منطقه آزاد کیش را به فال نیک گرفت و تأکید کرد: مؤسسه فرهنگی اکو با ابتکار عمل دکتر مظاهری رئیس این نهاد بین المللی فرصت بسیار خوبی را برای گسترش تعاملات ورزشی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه اکو را فراهم ساخته است.

دکتر مظفری رئیس سازمان منطقه آزاد کیش نیز با خوشآمدگویی به رئیس مؤسسه فرهنگی اکو و هیأت بلند پایه ورزشی کشورمان ابراز امیدواری کرد برگزاری این نشست چند جانبه زمینه برگزاری اولین دوره مسابقات کشورهای عضو اکو را فراهم آورد.

بنا بر همین گزارش دکتر احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، آقایان رحیمی و شریعتی از دیگران سخنرانان این نشست چند جانبه بودند که بر اجرایی شدن مفاد مورد توافق تأکید کردند.

شایان ذکر است در این نشست موافقت شد ستاد عالی ورزش اکو با حضور دکتر مظاهری، دکتر صالحی امیری، داورزنی، دکتر مظفری، شریعتی و دکتر سعیدی تشکیل شده و بصورت ماهانه جلسات خود را برگزار نمایند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8+4