آخرین مطالب
کد مطلب: 12101
تاریخ انتشار: پنجشنبه 24 مرداد 1398

بازدید رئیس اکو از موزه عروسک های ملل

اخبار  - دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو ضمن بازدید از موزه عروسکهای ملل با مدیران این نهاد هنری به گفتگو پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری ریاست موسسه فرهنگی اکو در این نشست صمیمانه که پیش از ظهر چهارشنبه مورخ 98/05/23 برگزار شد، ضمن اشاره به فرهنگ مشترک ملل اکو ابراز امیدواری کر د تا در آینده ای نزدیک شاهد برنامه های فرهنگی در حوزه عروسک های ملل اکو باشیم.

رئیس موسسه فرهنگی اکو در ادامه سخنان خود ضمن اشاره بر همکاری مشترک فرهنگی فیمابین کشورهای اکو ودیگر کشور های غیرعضو بر تداوم و گسترش بیش از پیش همکاری های صورت گرفته تاکید کرد.

اقای علی گلشن مدیر موزه عروسکهای ملل نیز ضمن قدردانی از نگاه جامع رئیس موسسه فرهنگی به زمینه های مختلف همکاری های فرهنگی و هنری در حوزه تمدنی اکو، به معرفی تاریخچه این موزه خصوصی و عروسکهای آن پرداخت.

وی همچنین با اشاره به داستانهای پیرامون برخی از عروسک های شاخص این موزه و نحوه ساخت آنها گفت: موزه عروسکهای ملل را می توان مجموعه ای از عروسکهای قومی و مردم ساخت ایران و جهان دانست که افسانه های بومی را در خود جای داده است.

شایان ذکر است موزه عروسک های ملل دارای بیش از 2000 قطعه عروسک ملل از 80 کشور جهان است که از سال 1393 با هدف حفظ تاریخ و فرهنگ ملل کشورهای مختلف و با جمع آوری عروسک ها و افسانه های آنها به عنوان ابزاری قدرتمند و کار آمد در زمینه صلح جهانی و دوستی میان ملتها فعالیت خود را آغاز نموده است.

عروسک های این موزه که عمدتا دست ساز می باشند بازتاب فرهنگ و آداب و رسوم و شیوه زندگی در مناطق مخلف است.

در پایان دکتر محمد مهدی مظاهری ریاست موسسه فرهنگی اکو در یک نشست صمیمانه با همراهی مشاوران ومدیران اکو و موزه ضمن اشاره به فرهنگ مشترک ملل اکو ابراز امیدواری کردند تا در آینده ای نزدیک شاهد برنامه های فرهنگی در حوزه عروسک های ملل اکو باشیم.

در ادامه این نشست مشاوران اکو و مدیران موزه با تاکید بر توجه به زندگی و فرهنگ مردم با محوریت عروسک های منطقه اکو، برنامه هایی هم برای گسترش همکاری های عروسکی را بررسی و توافق کردند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-3