آخرین مطالب
کد مطلب: 12098
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 مرداد 1398

دیدار مدیران خانه تئاتر با رئیس اکو

دیدار مدیران خانه تئاتر با رئیس اکو
اخبار  - مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره خانه تئاتر با دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در محل این نهاد بین المللی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری در این دیدار که پیش از ظهر روز چهارشنبه مورخ 16 مردادماه 98 برگزار شد با اشاره به حوزه تمدنی اکو و نقش فرهنگ و هنر در منطقه گفت: در شرایط امروز جهان دیپلماسی فرهنگی در منطقه بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با استقبال از همکاری با خانه تئاتر افزود: اتحادیه های مختلفی در زمینه های کتاب، رسانه، فیلم و فضای مجازی تشکیل داده ایم و پیشنهاد تأسیس خانه تئاتر اکو در این رابطه نیز دارای اهمیت است.

دکترشهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر نیز در این دیدارضمن درخواست همکاری با مؤسسه فرهنگی اکو گفت: حضور آقای دکتر مظاهری درجایگاه ریاست این نهاد بین المللی فرصت مغتنمی برای گسترش همکاری ها و تعامل تئاتر ایران و منطقه اکو را فراهم آورده است.

بهزاد فراهانی هنرمند برجسته کشور و عضو هیأت مدیره خانه تئاتر نیز طی سخنانی در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار رئیس مؤسسه فرهنگی اکو گفت: ما با تمام ملت های حوزه تمدنی اکو قوم و خویش فرهنگی هستیم ولی متأسفانه تا کنون ارتباط هنری مناسبی با هم نداشته ایم.

اصغر همت دیگر بازیگر تئاتر و سینمای کشور و عضو هیأت مدیره خانه تئاتردر این دیدار گفت: فرهنگ مشترک کشورهای اکو زمینه بسیار مناسبی را برای همکاری مشترک هنری بالاخص حوزه تئاتر ایجاد کرده است.

در ادامه این دیدار آقایان دادگر و قلعه از خانه تئاتر و دکترمشیری، محمودی و دکتر اسماعیل تبار از مؤسسه فرهنگی اکو نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند و بر ضرورت برگزاری جشنواره های مشترک، استفاده از حماسه های مشترک اکو نمایشنامه نویسی و پرداختن به مشاهیر بزرگی همچون اقبال لاهوری در صحنه تئاتر ایران تأکید کردند.

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+3