آخرین مطالب
کد مطلب: 12094
تاریخ انتشار: جمعه 11 مرداد 1398

گسترش همکاری های اکو و معاونت مطبوعاتی ارشاد

اخبار  - دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با محمد خدادی، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در این دیدار که با حضور علیرضا شیروی مدیرکل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه مورخ 9 مردادماه 98 انجام شد، دکتر مظاهری ضمن تأکید بر ضرورت گسترش همکاری های اتحادیه ای ده کشور عضو اکو تأکید کرد: در دوره جدید مدیریتی مؤسسه فرهنگی اکو برای اولین بار تشکیل سه اتحادیه رسانه محور را با عنوان اکومو(تلویزیون های دولتی)، اکودیجیتال (رسانه های مجازی) و اکوپرس (خبرنگاران) را در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه مورد تحقق قرار گرفته است.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه رسانه در ترویج دیپلماسی عمومی افزود: ده کشور حوزه تمدنی اکو نیازمند گسترش فعالیت های مشترک رسانه ای در حوزه های مختلف خبر و اطلاع رسانی، شبکه ها و تولیدات مشترک تلویزیونی و بازارها و نمایشگاه های سالیانه مشترک در حوزه دیجیتال هستند.

وی همچنین گفت: مؤسسه فرهنگی اکو تا کنون تمامی مساعی خود را برای طراحی و برنامه ریزی این اتحادیه ها انجام داده است و انتظار می رود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از این فرصت بوجود آمده نهایت استفاده را ببرد.

دکتر مظاهری در خاتمه از تعامل و همکاری معاونت مطبوعاتی ارشاد با مؤسسه فرهنگی اکو قدردانی کرد.

آقای محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی در این دیدار ضمن استقبال کامل از دیدگاه ها و ابتکار عمل دکتر مظاهری در بسط و گسترش همکاری های رسانه ای مشترک ده کشور عضو اکو گفت: افزایش همکاری های منطقه بالاخص در حوزه اکو مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و دولت است.

وی همچنین ضمن اعلام آمادگی کامل معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش همکاری های رسانه ای با مؤسسه فرهنگی اکو تأکید کرد: حضور آقای دکتر مظاهری فرصت مغتنمی برای تحقق اقدامات مهم و راهگشای مشترک رسانه ای در حوزه تمدنی اکو است.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در خاتمه پیشنهاد کرد با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو دیدارهای مشترکی با سفرای کشورهای عضو در راستای برنامه ریزی نشست مدیران مطبوعاتی آن کشورها انجام پذیرد.

گفتنی است در حاشیه این دیدار احکام هیأت مؤسس اتحادیه اکوپرس از سوی رئیس این اتحادیه و رئیس مؤسسه فرهنگی اکو به اعضا اهدا شدو آقایان محمد خدادی، علیرضا شیروی، مجتبی مشیری و محمد محمودی به عنوان اولین اعضای هیأت مؤسس اتحادیه اکو پرس (خبرنگاران کشورهای عضو اکو) انتخاب شدند.

 

 

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+1