آخرین مطالب
کد مطلب: 12057
تاریخ انتشار: دوشنبه 23 اردیبهشت 1398

نمایشگاه خیریه عکس افغانستان

اخبار  - آیین گشایش نمایشگاه خیریه عکس با عنوان "افغانستان؛ فرهنگ، زندگی، رمضان" بامشارکت مؤسسه فرهنگی اکو و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران روز جمعه 20 اردیبهشت 98 در فرهنگسرای نیاوران برپا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، این مراسم با حضور دکتر مشیری معاون رییس مؤسسه فرهنگی اکو، سید مجتبی حسینی، معاون وزیرفرهنگ و ارشاد، عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و جمعی از هنرمندان ایرانی و افغانستانی برگزار شد.

در این نمایشگاه آثار شاخص دو عکاس برجسته افغانستانی به نفع کودکان کار و محروم از تحصیل در معرض دید عموم قرار گرفت.
محمد موسی اکبری به همراه فاطمه اکبری عکاسان این نمایشگاه در 75 اثر خود تلاش کرده‌اند زیبایی فرهنگ و زندگی جاری مردم افغانستان را در ماه مبارک رمضان به نمایش بگذارند.

این عکاس تا کنون چندین نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است که از میان آنها می توان به برگزاری نمایشگاه "نگاه آشنا" در مرکز فرهنگی فرانسه در کابل سال 1385، نمایشگاه "عکس افغانستان" در خانه فرهنگ افغانستان در برلین سال 1393 و نمایشگاه عکس محرمی (خورشید در قاب) فرهنگستان هنر سال 1393 در ایران اشاره کرد.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گروه موسیقی سنتی به اجرای قطعاتی از موسیقی افغانستان پرداختند که مورد توجه مدیران و هنرمندان حاضر قرار گرفت.

این نمایشگاه از 20 تا 31 اردیبهشت در گالری فرهنگسرای نیاوران ادامه دارد . علاقه مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 16 تا 22:30 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-2