آخرین مطالب
کد مطلب: 12050
تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398

همکاری اکو در برگزاری جشنواره خوراک ملل

همکاری اکو در برگزاری جشنواره خوراک ملل
اخبار  - ‎اولین جشنواره بین المللی خوراک ملل با همکاری موسسه فرهنگی اکو ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث‌فرهنگی وگردشگری و با هدف معرفی آداب و رسوم ملت‌های مختلف درباره طبخ و مصرف غذا از ۲۰ تا ۲۵ مردادماه سال ۹۸ در مرکز نمایشگاهی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

‎ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، از جمله اهداف برگزاری این جشنواره، نمایش و معرفی غذاهای بومی ایرانی و خارجی، استعدادیابی و انتخاب برترین استعدادهای آشپزی و معرفی سرآشپزهای مطرح ایرانی و بین المللی و در نهایت ایجاد توریسم غذایی است.

‎ذکایی دبیر این جشنواره در نشست خبری که پیش از ظهر روز ۱۰ اردیبهشت در سالن اجتماعات کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، گفت: این جشنواره در بخش عمومی از رستوران‌هایی که غذای بین المللی ارائه می‌کنند، تولیدکنندگان مواد غذایی رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و کافی شاپ ها دعوت کرده است.

‎وی همچنین افزود: در بخش بین الملل نیز شرکت کنندگانی از کشورهای تمدنی اکو ،کشورهای همسایه و سایر کشورها بر اساس دعوت از سفارتخانه هاو پیگیری رایزن‌های فرهنگی خواهد بود.

‎در بخش فعالیت‌های جنبی و جشنواره‌ای ،این برنامه در فضای باز اجرا می‌شود که شامل قسمت‌های متنوع و برنامه‌های شاد و هنری خواهد بود که برای اولین بار اجرا می‌شود.

‎در بخش آموزش نیز کارگاه‌های آموزشی درباره آئین‌های پخت غذا و آئین‌های محلی برنامه خواهند داشت.

‎ذکائی در ادامه بیان کرد: در حوزه سبک ملی غذاهای ایرانی، اقدامات خوبی انجام شده است اما ما در نظر داریم تا در این جشنواره ظرفیت‌های این صنعت را در بخش منطقه‌ای و بین المللی معرفی کنیم.

‎وی گفت: هنگام سفر هر گردشگری می‌خواهد تا از غذاهای آن مقصد گردشگری امتحان کند. ما باید از این فرصت استفاده کنیم. همچنین از رایزن‌های فرهنگی خواسته ایم تا در این برنامه حضور پیدا کنند. ما محدودیتی برای حضور کشورها در این جشنواره نداریم. اما این محدودیت وجود دارد که از مواد غذایی حلال برای طبخ غذا در این جشنواره استفاده کنند.

‎وی افزود: ۳۸ غذای ملی ثبت شده و ۳ غذای جهانی در قالب پوستر و یا نمایش پخت آنها در این برنامه معرفی می‌شود.

‎ذکائی با بیان اینکه در این جشنواره هیئت داوران نخواهیم داشت، گفت: این برنامه حالت مسابقه‌ای ندارد اما از نظرات پژوهشگاه میراث فرهنگی برای بخش‌های علمی کمک می‌گیریم. افراد شرکت کننده در این جشنواره نیز به صورت ریالی یا ارزی هزینه‌های خود را برای حضور در غرفه‌های جشنواره می‌پردازند اما تسهیلاتی برای حضور کشورهای عضو اکو در نظر گرفته ایم. همچنین غرفه ویژه انجمن بانوان دیپلمات که ۷۰ عضو دارد نیز داریم تا غذاهای مربوط به کشورشان را در این غرفه عرضه کنند.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-4