آخرین مطالب
کد مطلب: 12044
تاریخ انتشار: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398

دیدار دکتر مظاهری با سفیر اتریش

اخبار  - دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، با حضور در محل سفارت اتریش با آقای اشتفان شولتز، سفیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، صبح روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت 1398 دکتر مظاهری در این جلسه با اشاره به محوریت توریسم سبز در حوزه توسعه گردشگری اکو گفت: «برنامه همکاری ویژه ای با ژئوپارک جزیره قشم در دست اجرا داریم که همکاری سفارت اتریش می تواند بر غنای آن بیفزاید».

وی در ادامه افزود: «مؤسسه فرهنگی اکو آمادگی همکاری در رونمایی آثار مکتوب و همچنین برگزاری هفته های فیلم و سینمای کشور اتریش را دارد».

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو همچنین با اشاره به برگزاری قریب الوقوع اجلاس روسای موزه های کشورهای عضو اکو در تهران از رئیس موزه ملی اتریش برای حضور در این اجلاس به عنوان مهمان ویژه دعوت کرد.

آقای اشتفان شولتز، سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران، نیز در این دیدار ضمن استقبال از دیدگاههای دکتر مظاهری در حوزه گسترش دیپلماسی عمومی با استفاده از ابزارهای مختلف فرهنگی گفت: «سفارت اتریش آمادگی کامل برای توسعه همکاری ها را با مؤسسه فرهنگی اکو دارد».

سفیر اتریش در همین راستا افزود: «جشنواره فیلم مشترکی با یکی از کشورهای عضو اکو (افغانستان) داریم که در 7 شهر بزرگ ایران نیز اکران خواهد شد».

وی در ادامه با اشاره به وقوع سیل در ایران ضمن تسلیت گفت: «هفته آینده رئیس گروه سپر آبی از سازمان ملل متحد که وظیفه صیانت از آثار باستانی آسیب دیده از بلایای طبیعی را در دنیا برعهده دارد به ایران می آید که با جنابعالی هم دیدار خواهد داشت.

سفیر اتریش در خاتمه با اشاره به اینکه 40 درصد فعالیتهای این سفارت در سال گذشته در حوزه موسیقی بوده به دکتر مظاهری پیشنهاد داد که فعالیتهای مشترک موسیقیایی با اکو در سه حوزه گروههای کُر کودکان، کارگاههای آموزشی و اجراهای مشترک انجام گیرد که مورد استقبال رئیس مؤسسه فرهنگی اکو قرار گرفت.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-3