آخرین مطالب
کد مطلب: 12035
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 فروردین 1398

همکاری های تلویزیونی اکو در قاب اکومو

اخبار  - نخستین نشست رایزنان فرهنگی کشورهای عضو اکو در سال 1398 به ریاست دکتر محمدمهدی مظاهری و با حضور دکتر پیمان جبلی معاونت برون مرزی صدا و سیما، رایزنان فرهنگی سفارت های عضو و اداره اکو وزارت امورخارجه و جمعی از کارشناسان و چهره های علمی و دانشگاهی در محل این نهاد بین المللی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، پیش از ظهر یکشنبه مورخ 98/01/25 دکتر مظاهری در آغاز نشست نهم رایزنان فرهنگی کشورهای عضو و در جمع دیپلمات ها و میهمانان حاضر در جلسه، به اقدامات تأسیسی این نهاد بین المللی در زمینه ایجاد اتحادیه های مختلف اشاره کرد و گفت: تأسیس اتحادیه اکومو که امروز در دستور کار نشست مشورتی رایزنان فرهنگی اکو قرار گرفته، آغازی برای همکاری های مشترک تلویزیون های کشورهای این حوزه تمدنی در قاب مشترک تصویر است.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو همچنین با اشاره به برگزاری نخستین نشست رؤسای موزه های ملی کشورهای عضو اکو به میزبانی تهران در آینده نزدیک، افزود: همکاری های موزه ای در این حوزه تمدنی یکی ازموارد مغفول در ادوار گذشته بود که در دوره جدید به آن توجه ویژه ای شده است.

دکتر مظاهری در ادامه با اشاره به محوریت گردشگری در برنامه های سال 98 مؤسسه فرهنگی اکو تأکید کرد؛ استقبال سفرای کشورهای عضو از تأسیس دفتر همکاری های مشترک اکو و کیش نشان داد که گردشگری می تواند به عنوان یکی از برنامه های ویژه دیپلماسی عمومی در این نهاد بین المللی با قوت بیشتری پیگیری شود.

دکتر پیمان جبلی معاون برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی در این نشست ضمن قدردانی از ابتکار عمل دکتر مظاهری در مورد تشکیل اتحادیه "اکومو"، گفت: ارتقاء راهبردی جایگاه کشورهای عضو اکو در سال های اخیر ایجاب می کرد که تحول ویژه رسانه ای در این زمینه اتفاق بیفتد که خوشبختانه گام های اولیه آن برداشته شده است.

عضو هیأت مؤسس اتحادیه اکو مو در ادامه افزود: قدیمی ترین شبکه های رادیو تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران در حوزه برون مرزی متعلق به کشورهای این حوزه تمدنی است.

بنابر همین گزارش آقایان محمدنژاد دبیرهیأت مؤسس اتحادیه اکومو، دبیر ی نژاد دبیر اجرایی اولین نشست رؤسای موزه ها اکو، کارگر مدیرکل موزه ها و اموال تاریخی کشور، نوکنده رییس موزه ملی ایران، منزوی مدیر نمایشگاه های بانک ملی و ذکایی رئیس فستیوال بین المللی غذای ملل دیگر سخنرانان نشست رایزنان فرهنگی کشورهای عضو اکو بودند که به ترتیب به ارائه گزارش کاملی از تأسیس اتحادیه اکومو، برگزاری اولین نشست رؤسای موزه های ملی کشورهای عضو اکو و اولین فستیوال بین المللی غذای اکو پرداختند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-1