آخرین مطالب
کد مطلب: 12026
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 اسفند 1397
توسط انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به چاپ رسید؛

ساتم الغ زاده و فرهنگ ملی

ساتم الغ زاده و فرهنگ ملی
انتشارات > کتاب  - کتاب «ساتم الغ‌زاده و فرهنگ ملی»، اثر ارزشمند محقق معاصر تاجیک، سراج‌‌‌‌الدین امام‌‌‌‌علی است که شاه‌‌منصور خواجه اُف، کارشناس فرهنگی میز تاجیکستان در اکو، برای بار نخست آن را به فارسی برگردان نمود و با کوشش خانم زهرا اصلانی ویرایش ادبی شد.

کتاب مذکور که با مقدمه دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو مزین گردید جدا از ارزش فرهنگی‌‌اش، به اعتبار مطالب و محتوا و زمان تحریر و نشر، به‌مثابه سندی استوار از حیات تاریخ ادبیات تاجیکان، حائز اهمیت است. ازجمله ویژگی‌‌های این کتاب این است که ابعاد مهمی از فعالیت علمی و ادبی ساتم الغ‌‌زاده، را به تصویر کشیده و تأثیر مهمی در افزایش دانش و معرفت جامعه علمی و دانشگاهی؛ به‌‌ویژه محققان حوزه فرارود نسبت به خدمات ارزنده این نویسنده برجسته تاجیکستان خواهد داشت.

اثر پیش رو در 250 صفحه، مشتمل بر مقدمه؛ پیشگفتار؛ سرسخن؛ سه باب؛ خلاصه؛ کتابنامه؛ فهرست لغات، ترکیبات و اصطلاحات و در پایان هم نمایه است که در قطع رقعی تنظیم شده و در سال 1397 ازسوی «انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو» به چاپ رسید.

شایان ذکر است مراسم رونمایی از کتاب مذکور، همزمان با برگزاری شب تاجیکستان در اکو و با حضور جمعی از سفرا و دیپلمات‌‌های خارجی مقیم تهران و تعداد زیادی از شعرا و اندیشمندان داخلی، در تاریخ 12 اسفندماه در محل تالار همایش های بین المللی مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-4