آخرین مطالب
کد مطلب: 12025
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 اسفند 1397

اولین اجلاس رؤسای موزه های ملی کشورهای عضو اکو

اخبار  - نمایشگاه «بهار در هفت منظر به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک» در آستانه فرارسیدن نوروز گشایش یافت، در این مراسم که با حضور دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر غلامرضا خواجه سروی، مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و جمعی از سفرا و دیپلمات های مقیم کشور و هنرمندان برگزار شد بر نقش موزه ها به عنوان عاملی برای توسعه صلح تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس این نهاد بین المللی طی سخنانی در این مراسم ضمن قدردانی از میزبانی موزه ملک برای دعوت از نمایندگان کشورهای عضو گفت: موزه ها در حفاظت مناسب از میراث ملموس و نا ملموس و همچنین هویت سازی ملی کشورها می توانند نقش بسزایی داشته باشند.

مظاهری تصریح کرد: موزه ها به عنوان یکی از مؤلفه های دیپلماسی عمومی در تقویت صلح نقش مهمی دارند و ما در مؤسسه فرهنگی اکو برای درک متقابل فرهنگ ها از طریق معرفی موزه ها منطقه اکو تمرکز بسزایی داشته ایم.

در ادامه غلامرضا خواجه سروی مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک ضمن قدردانی از حمایت و برنامه های دکتر مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو از گسترش و ترویج اشتراکات فرهنگی بین ملتها گفت: از نوروز امسال خانه مرحوم ملک در بازار تهران بهره بردای خواهد شد و در آینده نزدیک به عنوان کتابخانه و موزه بازار با محتوای بازار اسلامی و ایرانی در دسترس خواهد بود.

موسسه فرهنگى اکو برای نخستین بار در طول ۲۴سال فعالیت خودبا همکاری موزه بانک ملی ایران و موزه رضا عباسی نمایشگاه «گنجینه زرین هخامنشی » را برگزار نمود که با استقبال کم نظیر هنروندان و دیپلمات‌های مقیم تهران روبرو شد

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8+3