آخرین مطالب
کد مطلب: 12024
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 اسفند 1397

‎آیین رونمایی از سه کتاب جدید اکو

انتشارات > کتاب  - ‎سه کتاب جدید مؤسسه فرهنگی اکو عصر روز دوشنبه مورخ 20 اسفندماه 1397 در مراسمی با حضور دکتر محمدمهدی مظاهری رئیس این نهاد بین المللی، دیپلماتهایی از کشورهای پاکستان، آذربایجان، افغانستان و تاجیکستان، دکتر غلامرضا اعوانی رئیس انجمن حکمت و فلسفه، آقای موسوی بجنوردی رئیس دایره المعارف بزرگ اسلامی و جمعی از اساتید و پژوهشگران برجسته دانشگاهی در محل کتابخانه دیپلماتیک اکو معرفی و رونمایی شد.

‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمدمهدی مظاهری طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه تبادلات فرهنگی، ادبی و هنری از ضروریات دیپلماسی فرهنگی و همچنین عامل رشد و اعتلای جوامع است، به معرفی اجمالی اقدامات این نهاد بین‌‌المللی در حوزه انتشار کتب و مجلات تخصصی پرداخت.

‎دکتر محمدمهدی مظاهری در همین ارتباط افزود: ما نویسندگان، شاعران و هنرمندان را سفیران صلح و دوستی می‌نامیم و آفرینش‌‌های ایشان را در عرصه علم، ادب و هنر از عناصر مهم دیپلماسی فرهنگی به‌‌شمار می‌آوریم.

‎وی همچنین با تاکید بر روش‌‌های علمی متناسب با تجارب موفق بین‌‌المللی و مبتنی بر سرمایه‌‌های فرهنگی، ادبی و هنری، به‌‌عنوان عناصر کلیدی مشترکات فرهنگی حوزه تمدنی اکو، خاطرنشان کرد: در دیپلماسی عمومی به‌صورت هدفمند و برنامه‌‌محور حرکت می کنیم.

دکتر غلامرضا اعوانی عضو شورای عالی سیاست‌گذاری علم و فرهنگ مؤسسه فرهنگی اکو نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن بیان ابعاد مختلف علمی کتاب «سازمان اکو و امنیت فرهنگی کشورهای عضو» تالیف دکتر محمدمهدی مظاهری، گفت: حوزه تمدنی اکو منبعی الهام بخش از فرهنگ و حکمت و فلسفه برای جهانیان است. وی همچنین این کتاب را از حیث استناد به منابع متعدد فارسی و انگلیسی و همچنین از بعد استفاده از نظریه‌‌های گوناگون علمی، کتابی جامع و حائز اهمیت خواند و اظهار امیدواری کرد به زبان‌‌های دیگر منطقه نیز ترجمه شود.

‎آقای موسوی بجنوردی، رئیس دایره المعارف اسلامی سخنران دیگر این مراسم بود که با قدردانی از توجه ویژه دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو به حوزه کتاب و پژوهش، تاکید کرد: درک علمی از همکاری‌‌های اقتصادی ما را به توسعه پایدار در همه جنبه‌‌ها که در رأس آن امور فرهنگی و پیشرفت‌‌های انسانی است خواهد رساند.

‎وی در ادامه افزود: «کشورهای عضو اکو بخشی از تاریخ مشترک منطقه به‌‌شمار می‌‌آیند و مرکز دایرةالمعارف بزرگ اسلامی خواستار توسعه همکاری‌های مشترک در همه زمینه‌های فرهنگی با اکو می‌‌باشد.

‎شایان ذکر است در این مراسم علاوه بر رونمایی از کتاب «سازمان اکو و امنیت فرهنگی کشورهای عضو» تالیف دکتر محمدمهدی مظاهری، از دو کتاب دیگر با عنوان «همکاری منطقه‌‌ای بر بستر مشترکات فرهنگی (همکاری کتابخانه‌‌های ملی کشورهای عضو اکو)» نوشته دکتر صادق زاده وایقان و دکتر اعظم نجفقلی‌‌نژاد و کتاب «فرهنگ رسانه (واژگان ضروری عربی - فارسی - انگلیسی)»، ترجمه و تالیف دکتر سیدبابک فرزانه نیز رونمایی گردید که مؤلفان آنها به صورت جداگانه به معرفی آثار خود پرداختند.

‎علاقه‌‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انتشارات موسسه فرهنگی اکو، می‌‌توانند به سایت این نهاد بین المللی به آدرس http://ir.ecieco.org/publications/publications/ ‎ مراجعه نمایند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-4