آخرین مطالب
کد مطلب: 12020
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اسفند 1397

دیدار دکتر مظاهری با سفیر جدید ترکیه در تهران

دیدار دکتر مظاهری با سفیر جدید ترکیه در تهران
اخبار > ترکیه  - دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، روز چهارشنبه 15 اسفند 1397 در محل سفارت ترکیه در تهران با سفیر جدید این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، آقای دریا اوراس سفیر جدید ترکیه در جمهوری اسلامی ایران ضمن خوشآمدگویی به آقای دکتر مظاهری از برنامه های گسترده و متنوع مؤسسه فرهنگی اکو بالاخص در دوره جدید مدیریتی این نهاد بین المللی قدردانی کرد.

دکتر مظاهری نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب ایشان بعنوان سفیر جدید ترکیه و قدردانی از همکاریهای آقای هاکان تکین سفیر سابق ترکیه در ایران به تشریح برنامه های خود در حوزه دیپلماسی عمومی و در زمینه های مشترک همکاری میان کشورهای عضو پرداخته و با تأکید بر لزوم عضویت ترکیه در موسسه، حضور ایشان را نقطه عطفی در گسترش تعاملات فرهنگی کشورهای حوزه اکو دانستند.

برگزاری مشترک نمایشگاه های عکس و صنایع دستی، اجرای موسیقی ملی، اکران فیلم های برجسته ترکیه در محل سالن کنفرانس دیپلماتیک اکو، برگزاری درسگفتارها و نشست های فرهنگی، هنری و ادبی با همکاری دانشگاه های معتبر حوزه اکو، همکاری در برگزاری نشست روسای موزه های ملی و کتابخانه ها، و بزرگداشت مفاخر و شخصیت های ادبی منطقه در محل مؤسسه فرهنگی اکو از جمله موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود.

در پایان نشست طرفین اظهار امیدواری کردند با همکاری کشورهای عضو و موسسه فرهنگی اکو، تبادلات فرهنگی، هنری و ادبی میان کشورهای منطقه تعمیق یابد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+4