آینه در کربلا

شب شعر عاشورایی اکو برگزار شد

اخبار > ایران - شب شعر عاشورایی"آینه در کربلا" با همکاری موسسه فرهنگی اکو و مؤسسه فرهنگی-هنری اردیبهشت، و با حضور جمعی از شاعران نسل جوان کشورهای اکو و تنی چند از پیشکسوتان، روز چهارشنبه 28 آبان 93 در میان استقبال وسیع مخاطبان در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.
شب شعر عاشورایی اکو برگزار شد
همکاری مؤسسه فرهنگی اکو با ایوان اقبال در پاکستان

برگزاری روز اقبال در لاهور

اخبار > پاکستان - با همکاری موسسه فرهنگی اکو و ایوان اقبال در پاکستان کنفرانس بین المللی اقبال در زادروز این اندیشمند و شاعر بزرگ در شهرلاهور در روز یکشنبه نهم نوامبر 2014 برگزار شد.
برگزاری روز اقبال در لاهور
همکاری مؤسسه فرهنگی اکو با دانشگاه بیرجند:

همایش بین المللی امنیت انسانی در غرب آسیا

اخبار > ایران - دانشگاه بیرجند با همکاری نهادها و موسسات اجرایی و علمی در نظر دارد "دومین همایش بین المللی امنیت انسانی در غرب آسیا" را پس از گذشت بیش از شش سال از برگزاری اولین همایش به منظور اهداف زیر برگزار نماید:
همایش بین المللی امنیت انسانی در غرب آسیا

موسسه فرهنگی اکو میزبان موسیقی عرفانی قوالی

اخبار > ایران - نوای موسیقی عرفانی قوالی پاکستان چهارشنبه 30 مهر 93 در موسسه فرهنگی اکو طنین انداز شد.
موسسه فرهنگی اکو میزبان موسیقی عرفانی قوالی
موسسه فرهنگی اکو با همکاری ایراس برگزار کرد:

سمینار همگرایی فرهنگی در اوراسیا

اخبار > ایران - موسسه فرهنگی اکو در راستای تقویت پیوندهای فرهنگی میان کشورهای منطقه، با همکاری موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس)، کمیسیون ملی یونسکو در ایران، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، گروه پژوهشی مطالعات اوراسیای مرکزی دانشگاه تهران و مجمع جهانی گفتگوی تمدن ها(مستقر در روسیه)، سمیناری علمی با عنوان " همگرایی فرهنگی در اوراسیا" در روز چهارشنبه 9 مهر 1393 در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار کرد.
سمینار همگرایی فرهنگی در اوراسیا

ملاقات مدیر اجرایی موسسه فرهنگی اکو با دبیرکل وزارت اطلاع رسانی و میراث ملی پاکستان

اخبار > پاکستان - آقای محمدرضا حاجی کریم جباری مدیر اجرایی موسسه فرهنگی اکو روز سه شنبه 11 نوامبر 2014 با جناب آقای ندیم اقبال عباسی، دبیرکل وزارت اطلاع رسانی، رسانه و میراث ملی پاکستان در اسلام آباد دیدار و گفتگو نمود.

ملاقات مدیر اجرایی موسسه فرهنگی اکو با قائم مقام وزارت خارجه پاکستان

اخبار > پاکستان - آقای محمد رضا حاجی کریم جباری مدیر اجرایی موسسه که در راس هیاتی برای شرکت در مراسم روز اقبال به کشور پاکستان سفر کرده بود، روز دوشنبه 10 نوامبر در اسلام آباد با جناب آقای چودری قائم مقام وزارت خارجه پاکستان دیدار و گفتگو نمود.
موسیقی ماوراالنهر

اکو، میزبان" سفر موسیقایی ماوراالنهر"

اخبار > ایران - پنجشنبه مورخ 16 مرداد 1393 موسسه فرهنگی اکو میزبان مسافران "سفر موسیقایی ماوراالنهر" بود.

بزرگداشت مولانا محمد جلال الدین رومی

اخبار > ایران - موسسه فرهنگی اکو با همکاری جشنواره کیش مهر افتخار دارد در راستای بزرگداشت مولانا محمد جلال الدین رومی، نمایشگاهی از آثار نفیس خوشنویسی، عکس و نقاشی برگزار نماید.

چشم‌انداز ادبیات کودک در کشورهای عضو اکو

اخبار > ایران - مصطفی رحماندوست، نویسنده نام آشنای ادبیات کودک و نوجوان به اتفاق حمید رضا شاه آبادی، مدیر عامل گروه انتشارت بین المللی الهدی، روز چهارم شهریور 93 از موسسه فرهنگی اکو بازدید و ضمن ملاقات با مدیران، در نشستی تخصصی با حضور گسترده اصحاب رسانه، پیرامون «چشم‌انداز ادبیات کودک در کشورهای عضو اکو» سخنرانی کردند.

شعر امروز غزنی

شعر امروز غزنی
کتاب - موسسه فرهنگی اکو در راستای تحقق اهداف خود اقدام به انتشار کتب و نشریاتی به زبان فارسی و انگلیسی نموده است تا بدین وسیله با تکیه بر تاریخ، ادبیات، فرهنگ و تمدن مشترک کشورهای عضو، موجبات ارتقاء و تقویت